Wiaty samochodowe, wiaty garażowe, zadaszenia, carporty

+48 886 026 136
wiaty samochodowe

Jaką wiatę samochodową wybrać? Przewodnik krok po kroku, przepisy, pozwolenie, dokumentacja

Jeśli już zdecydujesz, że chcesz stać się właścicielem wymarzonej wiaty samochodowej – Twojego carportu, staniesz przed ważnym wyborem modelu wiaty garażowej. Prezentujemy rodzaje wiat samochodowych ze względu na potrzeby. Możesz być pewien, że wybierając nas, znajdziesz coś dla siebie.

Krok pierwszy – wybór wiaty ze względu na ilość aut

Potrzebujesz wiaty na jedno, dwa czy może więcej aut? W zależności od Twojej potrzeby wybierasz wiatę jedno- , dwu-, lub wielostanowiskową (nazywaną też wiatą szeregową). Produkujemy wiaty garażowe dla każdej ilości samochodów, nawet na parkingi firmowe.

Krok drugi – montowanie wiaty garażowej

Decydujesz czy Twoja wiata garażowa ma być wolnostojącym carportem, czy też wiatą kotwioną / mocowaną do ściany domu, garażu czy innego budynku. Przy każdej z tych dwóch opcji dodatkowo podejmujesz decyzję odnośnie rodzaju mocowania słupków. Oferujemy standardowo, przedłużone o 90 cm słupy do zabetonowania w podłożu lub słupy kotwione przy użyciu stóp montażowych. Spokojnie … jeśli ogranicza Cię ilość wolnego miejsca lub po prostu nie chcesz zmniejszać szerokości wjazdowej do Twojej wiaty, nie musisz decydować się na obecność słupków. Przygotujemy dla Ciebie model kotwiony do ściany, o specjalnie wzmocnionej konstrukcji, a czasami gdy zajdzie taka potrzeba dodatkowo podtrzymywany również linami stalowymi od góry. Masz też możliwość wyboru wiaty dostawionej do danego budynku, ale nie montowanej do niego, a jedynie z uszczelnionym miejscem połączenia konstrukcji stalowej wiaty samochodowej i ściany/ muru. Pamiętaj, że jesteśmy w stanie dostosować się do każdej pomysłu i znaleźć odpowiedni model właśnie dla Ciebie.

Krok trzeci – wybór kształtu dachu wiaty samochodowej

Wybieramy kształt dachu… Twój carport może mieć dachu płaski (jednospadowy), łukowy lub dwuspadowym (zwany też spiczastym)… W zależności od Twojej potrzeby jesteśmy w stanie dopasować odpowiedni kąt nachylenia dachu. A w przypadku dachów płaskich określić kierunek ich spadku. Wszystkie modele carportów z dachem płaskim nazwaliśmy dla ułatwienia literą „F” ( od angielskiego słowa flat – płaski). I tak na przykład jednym z najczęściej wybieranych modeli jest wiata F01 ( wiata jednostanowiskowa z dachem płaskim) i analogicznie wiata F02 ( wiata dwustanowiskowa z dachem płaskim. Ta sama zasada obowiązuje dla carportów z dachem łukowym, których nazwy zaczynają się od litery „R” (od angielskiego słowa round – okrągły) … zapewne domyślasz się już, że popularny model R01 to wiata samochodowa z dachem łukowym na jedno auto. Nazwy modeli z dachem spiczastym / dwuspadowym określiliśmy literą „Q”.

Wybierasz wiata samochodowa 1 -, 2- lub wielostanowiskowa; wiata wolnostojąca lub kotwiona do budynku, wiata z dachem płaskim, łukowym bądź dwuspadowym.

 

Pamiętaj zawsze jesteśmy gotowi Ci pomóc w podjęciu słusznej decyzji.

Dodaj komentarz